Lösemi hastası gence Türk Sanat Müziği konseriyle destek

Lösemi hastası gence Türk Sanat Müziği konseriyle destek
Lösemi hastası gence Türk Sanat Müziği konseriyle destek
- Ayvada Sanat Merkezi, Ayvalıklı 19 yaşındaki Karayaz'ın tedavisi için başlatılan kampanya kapsamında sahne aldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yaşayan ve tedavisi için 310 bin liraya ihtiyaç duyulan lösemi hastası Erol Karayaz'a (19) destek amacıyla sahne alan Ayvada Sanat Merkezi (AYSAM) sanatçıları, Türk Sanat Müziği konseri verdi.

Ayvalık Kent Konseyi tarafından, Erol Karayaz'a ilik nakli öncesinde gereken bir ilacın satın alınabilmesi amacıyla başlatılan yardım kampanyasına AYSAM'dan destek geldi.

Derneğin solistleri Nihat Büyükküpçü, Şengül İrdel, Yılmaz Pideci, Gönül Demirli, Sami Gök, Meral Kaçar, Tevfik Dalkılıç ve Ali Uçar, konserde Karayaz için şarkı söyledi. Konsere yoğun ilgi gösterildi.

Dernek Başkanı Hüseyin Gelici, Ayvalık Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu'nda verilen Türk Sanat Müziği konseri öncesinde yaptığı konuşmada, hedeflerinin ilçedeki sosyo-kültürel etkinliklere destek vermek olduğunu belirterek, "Bu kez ise sanatçı arkadaşlarımız ve dernek yönetimimiz, lösemi hastalığıyla mücadele eden Erol Karayaz'ın tedavisi için gereken parayı tamamlayabilmek amacıyla bu konseri organize etti. İnşallah bu parayı en kısa süre içinde Ayvalık halkı olarak tamamlayacak ve evladımızı bu amansız hastalığın pençesinden kurtaracağız" dedi.

Ayvalık Kent Konseyi, bir süre önce, lösemi hastası gencin tedavisi için gerekli olan 310 bin liranın toplanması amacıyla kampanya başlatmış, Ayvalık Belediyesinin de destek sağladığı kampanya,  sosyal medya üzerinden ve çeşitli kanallardan kamuoyuna duyurulmuştu.