Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Balıkesirspor Teknik Direktörü Özdeş: - "Bu maç Fenerbahçe-Trabzonspor maçından daha önemli bir maçtı. Bu maçın atmosferini kaldırabilecek hakem verilmeliydi" - Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: - "İkinci yarı pozisyon kısırlığı içinde geçerken bir golle öne geçtik. Kazandığımız için mutluyuz"

BALIKESİR (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor'un Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Konyaspor ile yaptıkları maçın önem derecesi yüksek bir müsabaka olduğunu belirterek, "Bu maç Fenerbahçe -Trabzonspor maçından daha önemli bir maçtı. Bu maçın atmosferini kaldırabilecek hakem verilmeliydi" dedi.

Özdeş, maçın ardından yaptığı açıklamada,  bugün bir puan için gelmiş rakibe karşı oynadıklarını ve sahadan istediklerini alamadıklarını söyledi.

Çok fazla gol pozisyonu olmayan bir maç oynandığını ifade eden Özdeş, skoru değiştirecek anlar olduğunu ancak sonuca gidemediklerini dile getirdi.

Kötü bir anda kötü bir gol yediklerini belirten Özdeş, şöyle devam etti:

"Çok iyi stattı, taraftar iyiydi, son ana kadar desteklediler. Avantaj yitirdik diye düşünüyorum. Kazansaydık puan açısından avantajlı olacaktık. Son ana kadar mücadele edeceğiz. Önem derecesi yüksek bir maçtı. Bu maç Fenerbahçe-Trabzonspor maçından daha önemli bir maçtı. Bu maçın atmosferini kaldırabilecek hakem verilmeliydi. Maçın içinde 'kusura bakma faulü' görmedim diyor. Yetkililere ve federasyona sesleniyorum, 18 takımdan birinin Balıkesirspor olduğunu anlasınlar. Burada sevenlerimizi üzdük. Bunu toparlayacak gücümüz var."

- Konyaspor cephesi

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, iki takım acısından büyük önem önem arz eden bir maç oynandığını söyledi.

Balıkesirpor'un ligin ilk yarısının sonlarında yakaladığı ivmeyi devam ettirmek istediği bir maça çıktığını anlatan Kocaman, kendilerinin de ateş çemberinden kurtulmaları, yukarı çıkmaları adına önemli bir müsabaka olduğunu ifade etti.

Puan kaybetmeleri durumunda önümüzdeki haftalarda telafi adına çaba göstermek zorunda kalacaklarını dile getiren Kocaman, şunları kaydetti:

"Her şeyimiz kazanabilme adınaydı. Oyunda iki takım adına oyun açısından fazla bir şey yoktu. Berbat bir saha, top kontrolü çok zor. Bu sahada oyun adına olumlu bir şey olması zor. İstediklerini yapmaya yakın taraf olarak biz göründük. Bu sahada doğru oynayabilme imkanı yok. İkinci yarı pozisyon kısırlığı içinde geçerken bir golle öne geçtik. Kazandığımız için mutluyuz."