Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Banvit Antrenörü Ernak: "Önemli bir galibiyet aldık"

BALIKESİR (AA) - Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Banvit'in antrenörü Selçuk Ernak, Muratbey Uşak Sportif karşısında aldıkları 77-64'lük galibiyetin önemli olduğunu söyledi.

Ernak, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Banvit antrenörü olarak ilk maçı kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, bu galibiyeti "başlangıç" olarak gördüklerini belirtti. 

Oyuncularının maçta çok önemli bir karakter örneği gösterdiğini anlatan Ernak, "Çok eksiğimiz var. Bunun farkındayız. Önemli bir galibiyet aldık. Bu işe dört elle sarılarak problemlerimizi çözebileceğimizi düşünüyorum. Bu maç bizim için bu açıdan çok önemliydi. Önümüzde çok zor bir dönem var" dedi.

Muratbey Uşak Sportif Antrenörü Ozan Bulkaz ise basit savunma hataları nedeniyle yenildiklerini ifade etti.

Maça mutlak galibiyet parolasıyla çıktıklarını belirten Bulkaz, şunları söyledi:

"Galibiyete çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemde maç kaybettik. Müsabakanın ilk iki periyodunda çok iyi oynadık. İstediğimiz müdafaayı yaparak Banvit'e ofansif ribaund vermedik. 3 ve 4'üncü periyotlarda çok çabuk kırıldık. Özellikle müdafaada basit hatalar yaptık. Üzülmeye vaktimiz yok. Önümüzdeki haftalarda zorlu maçlar bizi bekliyor. Kendi rakiplerimizle oynayacağız. Bir an önce toparlanıp hedef maçları kazanmak istiyoruz."