Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Balıkesirspor Teknik Direktörü Arslan: - "Ligden düşebiliriz ancak mücadelemizi alkışlayanlar var" - Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Vural: - "Hala 31 puan yapabiliriz. Matematiksel olarak her şey bitmiş değil"

BALIKESİR (AA) - Balıkesirspor Teknik Direktörü Cihat Arslan,  Spor Toto Süper Lig'de 4-2 kazandıkları Kardemir Karabük maçına ilişkin, "Takımımı kutluyorum. Ligden düşebiliriz ancak mücadelemizi alkışlayanlar var" dedi.

Arslan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kümede kalma mücadelelerini son dakikaya kadar sürdüreceklerini söyledi. 

Oyuncularını mücadelelerinden dolayı kutlayan Cihat Arslan, şunları kaydetti:

"Ligden düşebiliriz ancak mücadelemizi alkışlayanlar var. Büyük bir organizasyonun parçasıyız. Spor Toto Süper Lig, Türkiye 'de daha üstü yok. Bu şartlara göre çalışıp uygun hale gelmemiz gerekiyor. Siz bu duruma uyuyorsanız, maalesef dışarıda kalıyorsunuz. Bu taraftar, gazeteciler ve organizasyon ekibi sizin için geliyor. Bu büyük organizasyona hizmet verelim diye, organizasyon bize para veriyor. O zaman bizim taraftara, organizasyona ve Türk futboluna borcumuz var. Yani kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Galatasaray , Fenerbahçe, Beşiktaş 'ın olduğu ligde başrol olamadık ama biz Süper Lig lezzetini aldık."

 

- Kardemir Karabükspor cephesi

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural da Balıkesir deplasmanına 3 puan için geldiklerini ancak hesaplarının tutmadığını ifade etti.

Ligde kalmak için artık rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyeceklerini dile getiren Vural, "Evet, hala 31 puan yapabiliriz. Matematiksel olarak her şey bitmiş değil" diye konuştu.

Vural, kazanmaları gereken bir maçı kaybettiklerini belirterek, "Enteresan bir oyun oldu. Goller gelince iki değişiklik yaptık. Tam dengeyi sağladığımız anda inanılmaz bir penaltı oldu. Birinci devre bizim 7, Balıkesirspor'un 4 pozisyonu oldu ama değerlendirilemedi. İkinci devre Balıkesirspor'un 3, bizim 2 pozisyonumuz oldu. Rakip, kendi emeğiyle değil, yaptığımız hatalarla galip geldi. Bu da bizim adımıza hiç hoş değil. Balıkesirspor'u tebrik ederim" değerlendirmesinde bulundu.