Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Balıkesirspor Teknik Direktörü Sözeri: - "Başkanımız ve yönetim kurulumuzla görüşeceğim, bir değişim gerekiyor, olmuyor" - Giresunspor Teknik Direktörü Yılmaz: - "Rakibin oyununu görünce bizim için kayıp 2 puan oldu"

BALIKESİR (AA) - PTT 1. Lig'in 7. haftasında Giresunspor ile 1-1 berabere kalan Balıkesirspor'un teknik direktörü Erkan Sözeri, "Başkanımız ve yönetim kurulumuzla görüşeceğim, bir değişim gerekiyor, olmuyor" dedi.

Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sözeri, Kulüp Başkanı Tuna Aktürk ve yönetim kuruluyla görüşüp istifa konusunu konuşacağını belirtti.

Giresunspor karşısında oynan futboldan hiç memnun olmadığını dile getiren Sözeri, şunları kaydetti:

" Sezon başından beri oynadığımız en kötü maç oldu. Bunu oyuncular da istemiyordu. Belki aşırı motivasyon, aşırı istek, 'kazanmamız gerekir' demek iyi olmadı. Özelikle ilk yarı çok kötü oynadık. Bunun mazereti, bahanesi yok. Bu tarz maçları kazanmak durumundasınız. Adanaspor maçı, Giresunspor maçı elimizden kayıp giden maçlar. Bugün bayağı üzüldüm. Sezonun başından beri bu oyuncular ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Bazen, bazı şeyler olmuyor. Yönetim kuruluyla konuşacağım. Başkanımız ve yönetim kurulumuza buradan çok teşekkür ediyorum. Sezon başından buyana hep destek oldular. Oyuncu seçiminde, takım kurmada, maddi konularda bizi hep mutlu ettiler. Ama biz karşılığını veremedik. Kendimi çok mahcup hissediyorum. Başkanımız ve yönetim kurulumuzla görüşeceğim, bir değişim gerekiyor, olmuyor. Bir şeylerde tıkanıklık var."

 

- Giresunspor cephesi

 

Giresunspor Teknik Direktörü Sefer Yılmaz ise takımın oyunundan memnun olduğunu belirtti. 

Rakip takım için önlemler aldıklarını anlatan Yılmaz, şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Balıkesirspor'un 3 puan için istekli başlayacağını biliyorduk. Rakibimiz ilk dakikalarda baskılı oynasa da bizim istediğimiz gibi bir oyun ortaya koydu. Bunun sonucunda ilk yarı 0-0 berabere tamamlandı. İkinci yarı kendi oyunumuzu oynayıp kabul ettirmeye çalıştık ve öyle oldu. Golü de bulduk. Seyirci de bizim lehimize dönmüştü. İkinci golü bulsak oyun kopacaktı ama olmadı. Maçtan önce deselerdi ki '1 puan sizin için iyi mi? Alıp gitseniz' tabii ki kabul ederdik ama rakibin oyununu görünce bizim için kayıp 2 puan oldu."