Manyas'ta "Çven Çvena (Biz Bize) Şenliği"

Manyas'ta "Çven Çvena (Biz Bize) Şenliği"
Manyas'ta "Çven Çvena (Biz Bize) Şenliği"
BALIKESİR (AA) - Manyas ilçesinde, Gürcü asıllı vatandaşlar bu yıl 6'ncısı düzenlenen Çven Çvena (Biz Bize) Şenliği'nde bir araya geldi.İlçede,...

BALIKESİR (AA) - Manyas ilçesinde, Gürcü asıllı vatandaşlar bu yıl 6'ncısı düzenlenen Çven Çvena (Biz Bize) Şenliği'nde bir araya geldi.

İlçede, Cumhuriyet Mahallesi'nde bir araya gelen Gürcüler, Kafkas müzikleri eşliğinde eğlendi.

Cumhuriyet Mahallesi Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salim Ülkü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu şenliği köyümüzde doğup büyümüş, daha sonra çeşitli nedenlerle ülkemizin çeşitli yerlerine göç etmiş vatandaşlarımızı yılda bir kez de olsa bir araya getirip, tanıştırıp, birlikteliğimizi muhafaza etmek için planladık. Bu yıl 6'ncısını düzenlediğimiz etkinliğimizde amaç şenlikten çok birbirimizle kaynaşmayı sağlamaktır" dedi.

Cumhuriyet'in ilanı ile mahallenin Cumhuriyet olduğunu belirten muhtar Salim Çınar ise "Mahallemizde genelikle Gürcü vatandaşlarımız var. Mahallemiz doğası ve konumu ile vatandaşlarımızın ilgi odağı oluyor. Bir de hepimiz ayni ırktan olmamız nedeni ile bağlarımız çok kuvvetli, geleneklerimize de çok bağlıyız" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    göç