Manyas'ta domates ekim sahalarında mildiyö hastalığı

Manyas'ta domates ekim sahalarında mildiyö hastalığı
Manyas'ta domates ekim sahalarında mildiyö hastalığı
BALIKESİR (AA) - Manyas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü mühendisleri, domates ekim sahalarında mildiyö hastalığı tespit etti.Konuya ilişkin...

BALIKESİR (AA) - Manyas Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü mühendisleri, domates ekim sahalarında mildiyö hastalığı tespit etti.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, domates ekim sahalarındaki tarla kontrolleri sonucunda domates mildiyösü hastalığının başladığının mühendisler tarafından belirlendiği duyuruldu.

Açıklamada, bunun üzerine ilçede domates ekimi yapan çiftçileri bilgilendirmek amacıyla muhtarlıklara yazı gönderildiğini ifade edildi.

İlçe Müdürü Ramazan Alan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiplerin domates ekili alanlarda yaptığı tarama çalışmalarında mildiyönün belirtisi olan yapraklarda kahverengi lekelere rastlandığını ve ürün kayıplarına sebebiyet verilmemesi için ilaçlı mücadele yapılması gerektiğini belirtti.

Alan ayrıca ilaçları kullanacak üreticilerin konu ile ilgili bilgi almak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne uğramalarını istedi.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda