Manyas'ta sulama sezonu açıldı

Manyas'ta sulama sezonu açıldı
Manyas'ta sulama sezonu açıldı
BALIKESİR (AA) -Manyas'ta sulama sezonu açıldı.Manyas Barajı sulama projesi kapsamında geçtiğimiz yıl tarımsal sulama yapılmaya başlanan ilçede, bu...

BALIKESİR (AA) -Manyas'ta sulama sezonu açıldı.

Manyas Barajı sulama projesi kapsamında geçtiğimiz yıl tarımsal sulama yapılmaya başlanan ilçede, bu yıl ki sulama sezonu da açıldı.

Açılış nedeniyle yapılan törende konuşan Manyas Sulama Birliği Başkanı Hasan Kahraman, ''Bu yıl Manyas Barajı sulama projesi kapsamında 10 bin 200 dekar alan tarımsal sulamadan yararlanacak. Regülatörün yakınında bulunan Hacıosman Mahallemizden, Kızık Mahallemize kadar tarım arazilerinin sulanması kanallar aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Ben sulama sezonunun çiftçimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Daha sonra Manyas Barajı sorumlu mühendisi ve ayni zamanda DSİ Gönen şube Müdürü Çağatay Ünlü ile birlikte regülatör üzerinde ki şalter indirilerek Manyas Barajından sulama kanallarına su verilmeye başlanıldı.

Ünlü, Manyas Barajı sulama regülatörünün 32 kapağa sahip olduğunu ve bu hali ile Güney Marmaranın en büyük regülatörü olduğunu belirtti.


    ETİKETLER:

    Tarım

    ,

    Ünlü