Manyas'tan kısa kısa

Manyas'tan kısa kısa
Manyas'tan kısa kısa
- Yolsuzluk iddiası

BALIKESİR (AA) - Manyas Belediyesinde yürütülen soruşturma kapsamında yolsuzluk yaptığı ileri sürülen eski Mali İşler Müdürü P.A. tutuklandı.

Belediye Başkanı Tancan Barçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel seçimler sonrası göreve geldiklerinde ilk olarak belediyenin mali işlerini incelemeye aldıklarını bildirdi.

İncelemelerde usulsüzlük tespit ettiklerini dile getiren Barçın, şunları kaydetti:

"Manyas Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Müfettişler gelip inceleme yaptı. Usulsüzlükler olduğu tespit edilince eski Mali İşler Müdürü P.A. tutuklandı. Bundan sonraki süreci adalet belirleyecektir. Dünya görüşümüz gereğince kamusal mallara hassasiyetimiz vardır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik, kimseye de yedirmeyiz. Bundan sonra da eşitlik ve adalet duygusu içinde hizmetlerimize devam edeceğiz."

 

- Manisa Valisi Bektaş'a ziyaret

 

Manyas Kaymakamı Mehmet Erdem başkanlığında grup, 1990'lı yılların başlarında ilçede kaymakamlık yapan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret etti.

Alınan bilgiye göre, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kahraman, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Akkoyun, Manyaslılar Vakfı Başkanı Fevzi Karakaş, Manyas Hayırseverler Derneği Başkanı Serdar Erçel, Manyasspor Kulübü Başkanı Tuncay Erdem'in de bulunduğu grup, Bektaş'a Manyasspor kaşkolu ile bir tablo hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bektaş, "İki yıl görev yaptığım Manyas'ı unutamam. Bir çocuğum Manyas'ta doğdu. Bende bu ilçenin yeri çok farklıdır. Başta Kaymakamımız olmak üzere bana güzel bir sürpriz yaptınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.