Manyas'tan kısa kısa

Manyas'tan kısa kısa
Manyas'tan kısa kısa
- Roman vatandaşları Kur'an-ı Kerim öğrendi

BALIKESİR (AA) - Manyas ilçesinde, 6 kadın Roman vatandaş, Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenip hatmetti.

Yeni Cami'de Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenen kadınlar, dini bilgiler edindi, Hazreti Muhammed'in ahlakı konusunda eğitim aldı.

Eğitimlerin sonunda hatim cemiyeti düzenledi.

Manyas Roman Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Serkan Açıl, törendeki konuşmasında, İlçe Müftülüğünün özellikle kadınların dini eğitim konusunda kendilerine büyük destek verdiğini ifade etti.

 

- Öğrencilere trafik semineri

 

Manyas Jandarma Trafik Tim Komutanlığı tarafından Miralay Bekir Sami Bey ve Darıca ilkokullarında eğitim gören öğrencilere trafik öğrencilere trafik kuralları konusunda seminer verildi.

Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Olcay Yanılmaz, slayt eşliğinde okul geçitleri, karşıdan karşıya geçişler, servis araçlarına binip inme konularında öğrencilere bilgi aktardı.

Eğitim programlarının her ay iki okulda devam edeceği bildirildi.

 

- Yangın tankeri dağıtımı

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Manyas'ın 5 kırsal mahallesine çok amaçlı yangın tankeri verildi.

Akçaova, Çamlı, Darıca, Kızıksa ve Necip mahallerinin muhtarlarına teslim edilen tankerler, olası bir yangında ekipler ulaşıncaya kadar ilk müdahalede kullanılacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Serdar Erçel, tankerlerin ulaşmasında kendilerine destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a teşekkür etti.

AK Parti Milletvekili Sema Kırcı ise tankerlerin güzel çalışmalarda kullanılmasını diledi.