Marmara Adası açıklarında yük gemisi karaya oturdu

Marmara Adası açıklarında yük gemisi karaya oturdu
Marmara Adası açıklarında yük gemisi karaya oturdu
- Tuzla'dan yola çıkan ve Libya'ya gittiği öğrenilen boş bir yük gemisi, Marmara Adası açıklarında karaya oturdu - Makine dairesi su alan ve 9 kişilik mürettebatı bulunan gemiden yardım çağrısı yapıldı

BALIKESİR (AA) - İstanbul Tuzla'dan yola çıkan ve Libya'ya gittiği öğrenilen boş bir yük gemisi, Balıkesir'in Marmara Adası açıklarında karaya otururken, makine dairesi su aldığı ve yardım çağrısında bulunulduğu bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Tuzla'dan hareket eden Sierra Leone bayraklı, yaklaşık 60 metre uzunluğunda ve 621 groston ağırlığındaki yük gemisi Marmara Adası açıklarında karaya oturdu.

Makine dairesinin su aldığı ve 9 kişilik mürettebatı bulunduğu öğrenilen gemiden yardım çağrısı yapılması üzerine kıyı emniyetine bağlı ekipler harekete geçti.

Marmara Adası Kaymakamı Yakup Güven, adanın Saraylar Mahallesi tarafında karaya oturduğu ihbarı aldıkları yük gemisine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, "Adaya yakın bir noktada olduğunu öğrendik. Yardım çağrısı yapılması üzerine ekiplerimiz bölgeye hareket etti. Öncelikle mürettebatı adaya getirmek istiyoruz" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Libya

  ,

  Balıkesir

  ,

  İstanbul