Marmara Belediyesi "Marmara Adalar Belediyesi" oluyor

Marmara Belediyesi "Marmara Adalar Belediyesi" oluyor
Marmara Belediyesi "Marmara Adalar Belediyesi" oluyor
BALIKESİR (AA) - Marmara Belediyesinin "Marmara Adalar Belediyesi" olması için TBMM'ye teklif sunulduğu bildirildi.Marmara Belediye Başkanı Süleyman...

BALIKESİR (AA) - Marmara Belediyesinin "Marmara Adalar Belediyesi" olması için TBMM 'ye teklif sunulduğu bildirildi.

Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin ardından Balıkesir'in büyükşehir olmasıyla belde olan Avşa Adası'nın Marmara ilçesinin bir mahallesi olduğunu söyledi.

Aksoy, ilçe merkezinin bulunduğu Marmara Adası ile Avşa ve Ekinik adalarından Marmara Belediyesinin sorumlu olduğunu belirterek, "Marmara Denizi ortasında bir ada ilçemiz ve iki ada mahallemiz var. Bu yüzden adımızı Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde Marmara Adalar Belediyesi olarak değiştirdik. Bununla ilgili TBMM'ye teklif sunduk. Seçimler olduğu için yetişmedi. Seçimlerden sonra isim değişikliliğinin gerçekleşmesini bekliyoruz" dedi.

Avşa ve Ekinlik adalarının turizm, Marmara Adası'nın ise mermer, zeytin ve balıkçılıkla bilindiğini dile getiren Aksoy, adaların çehresini değiştirmeye çalıştıklarını anlattı.

Marmara Adası'nın karayolları ağına dahil edildiğini belirten Aksoy, "Yollarımız karayolları tarafından yapılacak, onarılacak. Bununla ilgili yatırım çalışmaları başladı" diye konuştu.