Mazbatasını aldı ilçe örgütüne teşekkür etti

Mazbatasını aldı ilçe örgütüne teşekkür etti
Mazbatasını aldı ilçe örgütüne teşekkür etti
BALIKESİR (AA) - CHP'den Balıkesir Milletvekili seçilen Mehmet Tüm, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldıktan sonra, Bandırma ilçe örgütüne gelerek...

BALIKESİR (AA) - CHP 'den Balıkesir Milletvekili seçilen Mehmet Tüm, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldıktan sonra, Bandırma ilçe örgütüne gelerek teşekkür etti.

Tüm, partisinin ilçe örgütünü ziyaretinde, mazbatayı aldığını belirterek, "Helallığınızı da alıp Ankara'ya öyle gitmek istedim. Bu mazbatayı siz verdiniz. Her an alma yetkisine sahipsiniz" dedi.

Özveriyle çalışacağına söz veren Tüm, şunları kaydetti:

"Biz Meclis'e 13 yıldır yarattıkları karanlığın, yolsuzluğun, yoksulluğun hesabını sormaya gidiyoruz. Yoksulluğu, umutsuzluğu ortadan kaldırmaya, aydınlık yarınları yaratmaya gidiyoruz. Bu uğurda üzerime düşen her sorumluluğu yerine getirmeye her türlü bedeli ödemeye hazırım. TBMM'de tüm ezilen halkların sesi olmaya, görülmeyeni görünür kılmaya, haksızlığa karşı durmaya, gerçeğin sesini oradan haykırmaya gidiyorum. Yüzüm daima halka ve haklıya dönük olacak. Ülkenin renklerini Meclis'te barış içinde temsil etmek için var gücümle çalışacağım. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Türkiye halkının yüzde 60'lık yetkiyi muhalefete verdiğini belirterek, "Muhalefete verilen bu destek Türkiye için aydınlık bir sabah anlamına gelmektedir. Siyasal, ekonomik ve hukuki alanda yaratılan 13 yıllık tahribatın giderilmesi için muhalefet partileri bu tarihsel dönemeçte yeşeren umudu görmelidir. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda üzerine düşeni yapmaktadır. Genel başkanımızın en doğru kararı vereceğine inanıyorum" diye konuştu.