MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Karip, Balıkesir'de

MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Karip, Balıkesir'de
MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Karip, Balıkesir'de
- Karip, Balıkesir'de düzenlenen "Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri İnceleme Değerlendirme Eğitimi"ne katıldı

BALIKESİR (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip, Balıkesir'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin ve kurul üyeleriyle kente gelen Karip, ilk olarak Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'i makamında ziyaret etti.

Kurumun çalışmaları hakkında Cengiz'den bilgiler alan Karip, burada yaptığı konuşmada, 8'inci sınıflarda okutulmaya başlanan Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları derslerinin gelecek eğitim öğretim döneminde 4'üncü sınıftan itibaren okutulmaya başlanacağını açıkladı.

Karip, ziyaretin ardından beraberindekilerle Balıkesir Lisesi'nde düzenlenen "Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri İnceleme Değerlendirme Eğitimi" programına katıldı.

Programda konuşan Şirin, Kitap İnceleme Komisyonu'nda yer almak isteyen eğitimcilerin alanlarında en az 10 yıl deneyimli olması gerektiğini söyledi. Şirin, yeni uygulamayla artık okullarda okutulan kitapların daha kaliteli ve dünya standartlarında olacağını kaydetti.

Karip, eğitim programının ardından kurul üyeleriyle kentten ayrıldı.