Meteorolojik değerlendirme

Meteorolojik değerlendirme
Meteorolojik değerlendirme
- Gece saatlerinden sonra Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kar yağışı etkisini artırarak kuvvetli kar yağışına dönüşecek

BALIKESİR (AA) - Gece saatlerinden sonra Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kar yağışı etkisini artırarak kuvvetli kar yağışına dönüşecek.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, bugün bölge genelinde hava  parçalı ve çok bulutlu olacak.

Bölgenin kuzeyi ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Geceden itibaren Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kar yağışı etkisini artıracak ve hava sıcaklığı 3-4 derece azalacak. Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden ilk saatlerde orta kuvvette, kuzey kesimlerde ise kuvvetli, öğleden sonra kuzey kesimlerden başlayacak poyraz fırtınası gece bölge genelini etkisi altına alacak. Rüzgar bölge genelinde fırtına şeklinde esecek.

Ege Denizinde ve bölgenin kuzeyinde beklenen poyraz fırtınası ile Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde beklenen kuvvetli kar yağışına karşı tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

- İzmir 'de durum

İzmir kent merkezinde bugün en yüksek sıcaklık 9 derece olacak. Ödemiş, Selçuk ve Torbalı'da sıcaklığın 10 dereceye kadar çıkmasının beklendiği belirtildi. Kınık ilçesinde ise sıcaklığın en fazla 5 derece olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının yarın 4 derece azalacağı İzmir'de cuma günü  2 derecelik artış bekleniyor. Sıcaklığın cumartesi günü 11 dereceye çıkacağı belirtildi.