Mezuniyet cübbesi tabutunun üzerine serildi

Mezuniyet cübbesi tabutunun üzerine serildi
Mezuniyet cübbesi tabutunun üzerine serildi
- Geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Türkiye Basketbol Federasyonu Balıkesir Bölgesi hakemlerinden Kuş'un, mezun olduğu Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin yarın düzenlenecek mezuniyet töreninde giymesi beklenen cübbesi, cenaze töreninde tabutunun üzerine serildi.

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden  Türkiye Basketbol Federasyonu hakemlerinden 24 yaşındaki Ebru Kuş'un cenazesi toprağa verildi.

Epilepsi hastası olduğu öğrenilen Kuş, dün anneannesinin evinde geçirdiği ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitirmişti.

Kuş için Haydar Çavuş Camii'nde tören düzenlendi. Mezun olduğu Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin yarın yapılacak mezuniyet töreninde giymesi beklenen cübbesi, Kuş'un tabutunun üzerine serildi.

Cenaze törenine katılan Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Emin Balcı, ömrünün baharında olan genç hakemin vefatı nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Kuş'un naaşı, ailesi ve yakınlarının yanı sıra İzmir , Bursa ve Balıkesir bölgesi hakemlerinin de katılımıyla kılınan cenaze namazı sonrası ilçe mezarlığında defnedildi.