MHP Balıkesir Milletvekilleri gündemi değerlendirdi

MHP Balıkesir Milletvekilleri gündemi değerlendirdi
MHP Balıkesir Milletvekilleri gündemi değerlendirdi
- Milletvekili Çetin: - "MHP'nin olduğu yerde kamu güvenliği olur. Teröristle pazarlık yapılmaz mücadele edilir"

BALIKESİR (AA) - MHP Balıkesir Milletvekilleri Recep Çetin ve İsmail Ok, ülke ve Balıkesir gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çetin, Ok ile DSİ Sosyal Tesisleri'nde düzenledikleri basın toplantısında, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin seçimden sonraki ilk günde ifade ettikleri ile bugün söylediklerinin aynı olduğunu dile getiren Çetin, şöyle konuştu:

"Olmazsa olmaz olarak değerlendirdiğimiz taleplerimiz var. Çözüm sürecinin ihanet süreci olduğunu söylüyoruz. Mutlaka bittiğinin deklare edilmesi gerekiyor. Çözüm sürecinin sonuçlarını görüyoruz. Çözülme ve ihanet sürecidir diyorduk.  AKP yönetimi, bu konuda açıklama yapmadıktan sonra MHP'nin destek vermesi düşünülemez. MHP'nin olduğu yerde kamu güvenliği olur. Teröristle pazarlık yapılmaz mücadele edilir."

Çetin, vatandaşın sandığa giderek 4 yıllık vekalet verdiğini anlattı.

Ülkeyi 4 yıl yönetecek bir hükümetin hemen kurulması gerektiğini ifade eden Çetin, "Son bir ayda ülkenin geldiği durumu görüyor musunuz? Terörü hep birlikte bitirelim. Yeter ki çözüm sürecini bitirdik desinler, biz gövdemizi koyalım" görüşünü aktardı.

- Kömürle çalışacak enerji üretim tesisi

İsmail Ok ise Balıkesir'de bir kağıt fabrikasında kurulması planlanan kömürle çalışacak enerji üretim tesisine tepki gösterdi.

Mahkeme sürecinin tamamlandığını ve fabrikanın devlete iade edilmesi gerektiğini ancak bunun yapılmadığını bildiren Ok, "Fabrika bünyesinde kömürle elektrik üretecek bir santral istemiyoruz. Kurulacak bu santral, Balıkesir'in tamamını çevre kirliliği açısından etkileyecektir. Santrale izin verenler, Balıkesir geleceğini katledenlerdir. Çevre duyarlılığı MHP'de en üst seviyededir" diye konuştu.