Milletvekili adayı Canbey'den BGC'ye ziyaret

Milletvekili adayı Canbey'den BGC'ye ziyaret
Milletvekili adayı Canbey'den BGC'ye ziyaret
BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir'i makamında ziyaret...

BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir'i makamında ziyaret etti.

Kendisinin de eskiden bir gazeteci olduğunu ifade eden Canbey, Balıkesir'in tanıtımı için basının çok büyük görev üstlenmesi gerektiğini söyledi. Balıkesir'in Ankara 'da da en iyi şekilde temsil edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Canbey, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki 10 yıl içinde Balıkesir bambaşka bir şehir olacak. Balıkesir'in vekilleri, şehri mecliste en iyi şekilde temsil etmeli. Balıkesir'in potansiyeli Ankara'ya en iyi şekilde anlatılmalı. Bakanlar ile iyi konuşulmalı. Balıkesir'in yatırım yapılabilecek, özellikle sanayi ve turizm yatırımlarının yapılabileceği bir şehir olduğu mutlaka anlatılmalı. Önümüzdeki dönem iyi bir milletvekili temsiliyeti olursa Balıkesir'in çok daha rahat büyüyüp kalkınacağını düşünüyorum."

Demir de gazetecileri daha fazla meclis çatısı altında görmek istediklerini ifade ederek, şunları dile getirdi: 

"İnşallah meslektaşımız milletvekili seçildiğinde de bunları en üst düzeye taşıyacağız. Günümüzde gazetecilik sektöründe sorunlar var ama ülkemiz de ciddi ve önemli bir süreçten geçiyor. Bu süreçte huzur ve barışın hakim olmasını diliyoruz. Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun vatandaşların önce ülkesine ve yaşadıkları çevrenin geleceğini düşünerek sandığa gitmelerini istiyoruz. Gazetecilere hakaret edilmediği, tehdit edilmediği bir ülke istiyoruz. Mecliste daha çok sayıda gazeteci olması halinde ülkenin bir çok sorunun da çözüleceğini inanıyoruz."

Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni gezen Canbey, daha sonra cemiyetten ayrıldı.