Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- KAGİDER Başkanı Öğüt: - "Siyasi partilerimizden diyalog ve uzlaşmacı çözüm bekliyoruz" - "Bundan sonraki süreçte dayanışma içinde, Türkiye için en akıllı çözümlerin sayın yetkililerce ortaya konulmasını diliyoruz"

BALIKESİR (AA) - Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Sanem Oktar Öğüt, milletvekili genel seçimi sonrası siyasi partilerden diyalog ve uzlaşmacı çözüm beklediklerini belirterek, "Bundan sonraki süreçte dayanışma içinde, Türkiye için en akıllı çözümlerin sayın yetkililerce ortaya konulmasını diliyoruz" dedi.

Öğüt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimin öncelikle ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulunarak, gayet demokrat, huzur ve barış içinde bir seçim dönemi atlatıldığını söyledi.

Bu değerli süreç için herkesin birbirini kutlaması gerektiğini vurgulayan Öğüt, "Meclis'te, demokrasinin gereğinde olduğu gibi değişik bir dağılım gerçekleşti. Bu dönemde 97 kadın milletvekilimiz olacak. Bu, cumhuriyet tarihimizdeki en yüksek oran. Yeterli mi? Değil ama en azından bir başlangıç olarak güzel" diye konuştu.

Öğüt, yeni hükümette kadın milletvekillerinin daha etkin görev almasını istedi.

Partilerden beklentilerine değinen Öğüt, "Siyasi partilerimizden karşılıklı diyalog ve uzlaşmacı çözüm bekliyoruz. Bundan sonraki süreçte dayanışma içinde, Türkiye için en akıllı çözümlerin sayın yetkililerce ortaya konulmasını diliyoruz çünkü bu hepimiz için en hayırlısı olacaktır. Türkiye için en uygun, en değerli olan kararı seçmelerini, akıl ve sağduyu ile birleştiricilik fonksiyonu yapmalarını diliyoruz" görüşünü dile getirdi.

Hükümet kurma çalışmalarında partilerin iletişim yollarını açık tutması gerektiğine işaret eden Öğüt, gelişen toplum ve büyüyen ekonomi için daha etkin adımlar atılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.