Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- BSO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur: - "Bu ülke insanının artık terörle, gözyaşıyla, acılarla karşılaşmaması için bir adım attık. Bunun peşinden ayrılmadan ilerlemek her demokrat yapının görevi olmalı"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, "Bu ülke insanının artık terörle, gözyaşıyla, acılarla karşılaşmaması için bir adım attık. Bunun peşinden ayrılmadan ilerlemek her demokrat yapının görevi olmalı" ifadesini kullandı.

Uğur, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin 1 Kasım seçimleriyle zor günleri atlatacak iradeyi bir kez daha ortaya koyduğunu bildirdi.

Türkiye'nin önünde yeni bir sayfa açıldığını, ülke ekonomisinin iyi yönde gelişme göstermesi için ihtiyaç duyulan istikrarın net olarak ortaya çıktığını aktaran Uğur, şunları kaydetti:

"Ülkeler, rekabet gücünü sadece ekonomi alanlarında göstermiyor, siyasi ve idari istikrarıyla da dik durabiliyor. 1 Kasım seçim sonuçlarıyla Türkiye önemli bir avantaj yakaladı. Dış dünyadan bakınca siyasi istikrarsızlık, vesayet tartışmaları, ekonomik belirsizlik, çatışma ortamı görüntüsü Türkiye'ye büyük zararlar verdi. Bunun sancısını ve zararını iş alemi yakından gördü. Hayat tek boyutlu yaşanmıyor. Hele Türkiye'nin tartışmasız büyük bir güç olduğu gerçeğinin bilindiği bir ortamda siyasi istikrarsızlık bu topraklar üzerinde herkese zarar verecek boyutlara gelmişti. Demokrasinin faziletli bir seçimi, kaderden tercihe geçişi sağlayan bu seçimi güvenlik içinde yapmış olmanın huzurunu taşıyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na, bakanlarımıza, milletvekillerimize, bütün siyasi parti temsilcilerine gösterilen dirayet ve anlayış için teşekkür ediyoruz."

Uğur, sonuçların milli iradenin ortaya çıkması olarak kabul edilip, saygıyla karşılanması diledi.

Ülke insanının artık terörle, gözyaşıyla, acılarla karşılaşmaması için bir adım attığına işaret eden Uğur, "Bunun peşinden ayrılmadan ilerlemek her demokrat yapının görevi olmalı. Bu seçimlerin ülkemize, esenlikli, daha olumlu, güçlü yarınlara kapı açmaya vesile olmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.