Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
- "Silahlı kuvvetlerde hem zeytinyağı tüketiminin hem de alımının artırılması çok doğru olur. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur"

BALIKESİR (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz , Türk Silahlı Kuvvetlerinde ( TSK ) hem zeytinyağı tüketiminin hem de alımının artırılmasının çok doğru olacağını belirterek, "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" dedi.

Yılmaz, Balıkesir'in Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal'ı ziyaret etti.

Uysal'ın sağlık için askeri birliklerde zeytinyağı kullanımının artırılmasını istemesi üzerine Yılmaz, 70 derde deva olan zeytinyağının tüketilmesinin sağlıklı nesiller için gerekli olduğuna dikkati çekti. Dün Marmarabirlik'ten gelen bir heyetle görüştüğünü ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Silahlı kuvvetlerimizde zeytinyağı tüketimini hem teşvik hem de doğrudan alınması için görüşüldü. İnşallah silahlı kuvvetlerde hem zeytinyağı tüketiminin hem de alımının artırılması çok doğru olur. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlam vücuda sahip olmak için zeytinyağı tüketmek gerekir. Zeytinyağı tüketiminin tüm ordumuzda artması için gerekeni yapacağız."

Yılmaz, Edremit Körfezi'nde zeytin ve yağıyla beslenenlerin yüzlerinde sağlıklı olduklarının görülebildiğini sözlerine ekledi.