Minibüs hediye edildiği gün çalındı

Minibüs hediye edildiği gün çalındı
Minibüs hediye edildiği gün çalındı
- 10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübüne bir iş adamı tarafından hediye edildiği gün çalınan yaklaşık 60 bin liralık minibüs, Aydın'da bulundu

BALIKESİR (AA) - 10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübüne hediye edildiği gün çalınan minibüs, motosikletçilerin çabalarıyla Aydın'ın Söke ilçesinde polis tarafından bulundu.

Kulüp Başkanı Özgür Candar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bir adamı tarafından yaklaşık 60 bin liralık minibüs hediye edildiğini söyledi.

Aynı gün akşam evine giren hırsız ya da hırsızların, aracın anahtarları ile bilgisayarı çaldığını anlatan Candar, "Anahtarla da minibüsü çalıp götürüyorlar. Hemen durumu motosikletçi arkadaşlarımıza bildirdik. Önce Manisa sonra İzmir 'in Karşıyaka ilçesinde görüldü. Biz de polisleri bu şekilde yönlendirdik ama bulunamadı" dedi.

Candar, en son bir motosikletçi arkadaşının aradığını ve minibüsü Söke'de gördüğünü söylediğini aktardı.

Durumu hemen polise bildirdiklerini dile getiren Candar, "Polis, aracı terk edilmiş buldu. Kapıları kilitliydi. Parmak izi çalışması yapıldı. Hırsız ya da hırsızların yakalanmasına çalışılıyor" diye konuştu.