Misya yürüyüş yolları

Misya yürüyüş yolları
Misya yürüyüş yolları
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Valiliği ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) arasında imzalanan protokol kapsamında ''Misya Yürüyüş...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Valiliği ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) arasında imzalanan protokol kapsamında ''Misya Yürüyüş Yolları'' projesinin hazırlık çalışmaları sürüyor.

İl genelinde Dursunbey, Sındırgı, Kepsut, Susurluk, İvrindi, Edremit, Gömeç ve Erdek'te gerçekleştirecek çalışmaların Sındırgı ayağı tamamlandı. 8 ilçedeki toplam 21 rota broşür ve kitapçıklarda yer alacak, güzergahlara tabelalar konulacak.

Doğaya ilgiyi arttırmayı amaçlayan proje için valilik, Avrupa Birliği Ofisi Koordinatörü Filiz Çelik, Proje Uzmanları Ramazan Derin, Esra Oral ve Balıkesir Dağcılık Kulübü (BALDAK) üyesi Bahri Akyol Sındırgı da Ulus Dağı ile Sinandede kırsal Mahallesindeki parkurları inceledi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'ın, Cüneyt Vadisi'nin de projeye dahil edilmesi talebi üzerine Sındırgı Doğa Dostları (SINDOST) üyeleri tarafından parkur yetkililere tanıtıldı. Proje bedelinin 500 bin lira olduğu, bunun yüzde 75'inin GMKA, yüzde 25'lik kısmının ise valilik tarafından karşılanacağı bildirildi.