Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Bostan: - "Bu bir insanlık suçudur. Bize demokrasi dersi vermek isteyen Batılı devletler, kendi çıkarları olduğunda demokrasiyi unutuyor"

BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir milletvekili adayı Kasım Bostan, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki idam kararına ilişkin, "Bu bir insanlık suçudur. Bize demokrasi dersi vermek isteyen Batılı devletler, kendi çıkarları olduğunda demokrasiyi unutuyor" dedi.

Bostan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günümüz dünyasında bu tür kararlar alınmasının tamamen demokrasiye aykırı olduğunu söyledi.

Dünyanın bu duruma kayıtsız kalmasının ayrı bir utanç olduğunu dile getiren Bostan, şunları kaydetti:

"Milletin özgür iradesiyle seçilmiş bir cumhurbaşkanı, birtakım güçler tarafından darbeyle görevden alınıyor. Daha sonra idama mahkum edilmesi yönünde karar çıkarılıyor. Bu bir insanlık suçudur. Bize demokrasi dersi vermek isteyen Batılı devletler, kendi çıkarları olduğunda demokrasiyi unutuyor. Milletin egemenliği ortadan kaldırılıyor. Dünya buna duyarsız kalmamalı. Umarım bu yanlışlıktan dönülür."