Öğrencilerden ormanda temizlik çalışması

Öğrencilerden ormanda temizlik çalışması
Öğrencilerden ormanda temizlik çalışması
- İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 35 kişilik grup Ayvalık Adaları Tabiat Parkı'nda 300 kilogram çöp topladı

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları Grubu (ASTED) öncülüğünde, Nuri Zarplı İlkokulu öğrencileri, ormanlardaki çöpleri toplayarak, yetişkinlere mesaj verdi.

Park içerisinde bulunan geniş arazide pet şişeler, alkol şişeleri, kartonlar, dondurma, cips ambalajları gibi çöpleri toplayan 3.ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 35 kişilik grup gün sonunda yaklaşık 300 kilogram çöp topladı.

Minikler topladıkları çöpleri Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kolaylıkla alabilecekleri ana yol üzerine bıraktı.

 ASTED Koordinatörü Namık Tuncel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ayvalık Adaları Tabiat Parkı'nın ilçede yaşayan yetişkinlerin sıklıkla spor amaçlı geldikleri bir yaşam alanı olduğunu hatırlattı.

Bölgenin vatandaşlarca kirletildiğini belirten Tuncel, şöyle konuştu:

"Bilinçsizce ve doğayı katledercesine yetişkin insanların yedikleri yiyeceklerle, içtikleri içeceklerin boşların ulu orta ormanlık alanlara atması sonucunda doğanın kirlenmesine kayıtsız kalamadık. Bu amaçla Nuri Zarplı İlkokulu'nun çevre dostu minikleriyle birlikte bir temizlik kampanyası düzenledik. Çocuklarımıza, doğayı, hayvanları ve canlıları sevip, koruyabilmelerine yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmayla birçok katılımcı miniğin bizlere, 'Yetişkin büyüklerimiz bu güzel doğayı kullanmış ve kirletip gitmişler. Biz de temizliyoruz ama en iyi temizlik kirletmemek değil midir?' diye sormalarına ne yazık ki bir yetişkin olarak cevap veremedik. O minik yüreklerin karşısında ne yazık ki utanç duyduk. Bu tür gönüllü çalışmalarımız sürecektir. Hazırladığımız proje kapsamında sahil temizliği, çevre temizliği, okul temizliği ve oturduğumuz semt ve evlerin temizliğine yönelik çeşitli etkinliklerimize daha olacaktır."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  spor

  ,

  Tabiat

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  sosyal

  ,

  engelli