Öğrencilerden sokak hayvanlarına yem desteği

Öğrencilerden sokak hayvanlarına yem desteği
Öğrencilerden sokak hayvanlarına yem desteği
BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, Sakarya İlkokulunun 3C sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri bin lirayla sokak hayvanları için yem...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, Sakarya İlkokulunun 3C sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri bin lirayla sokak hayvanları için yem aldı.

Okul Müdürü Zafer Olkun ve sınıf öğretmeni Kemal Arık'ın yanı sıra velileriyle birlikte Ayvalık Belediyesi Köpek Bakım Çiftliği'ne gelen öğrenciler, mamaları yetkililere teslim etti.

Arık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilere örgün eğitimin dışında bu tür sosyal faaliyetlerle hayvan sevgisi bilincini aşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilere sadece bina içinde eğitim vermediklerini vurgulayan Arık, şunları kaydetti:

"Her yıl belli zamanlarda sınıflarımıza kuş, kedi, köpek, kuzu, tavuk, ördek, tay gibi birçok hayvanı getiriyoruz. Mümkün olduğunca o gün her öğrenci beraberinde bir ya da iki hayvan getiriyor. Bu etkinliği gerçekleştirdiğimiz günlerde sınıfımızda en az 50 hayvan oluyor. Tüm okulun öğrencileri sınıfımıza geliyor ve öğrencilerimize sevginin hayvanlara dokunmak olduğunu uygulamalı olarak vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimi hiç tanımadıkları hayvanlarla sınıfta tanışmış oluyor. Bunu yıllardır aynı gelenek ve denge ile sürdürmeye çalışıyoruz. Böylelikle çocuklarımıza hayvan sevgisini ve sokak hayvanları konusunda gerekli bilinci vermeye çalışıyoruz."