Okul yönetimi, proje sayesinde 192 bin 720 liralık atölye kazandırdı

Okul yönetimi, proje sayesinde 192 bin 720 liralık atölye kazandırdı
Okul yönetimi, proje sayesinde 192 bin 720 liralık atölye kazandırdı
BALIKESİR (AA) - Sındırgı Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü (METEM) tarafından hazırlanan "Tasarımdan Üretime Projesi" sayesinde okula 192 bin...

BALIKESİR (AA) - Sındırgı Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü (METEM) tarafından hazırlanan "Tasarımdan Üretime Projesi" sayesinde okula 192 bin 720 liralık atölye kazandırıldı.

Sındırgı METEM Müdürü Tuncay Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından kabul edilen proje sayesinde okula bir atölye kazandırdıklarını söyledi.

İlçenin işsizlik sorununa ve istihdam sağlanmasına yönelik çalışmalara öncelik verildiği için projelerinin kabul gördüğünü belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Projemizin tamamı 192 bin 720 lira . Bunun 25 bin 157 lirası yerel ortak Kaymakamlık tarafından karşılanıyor. Proje geliri ile okulumuza 15 masaüstü ve bir dizüstü bilgisayar, bir projeksiyon makinesi kazandırdık. Ahşap işleri atölyemize de daire testere makinesi, kenar bantlama makinesi, çoklu delik makinesi ile kompresör kazandırdık. Bunlar an atölyeye yerleştirildi. Ayrıca ihale süreci tamamlanan CNC Router ile CNC lazer kesim makineleri önümüzdeki günlerde tarafımıza teslim edilecek."

Yeni makinelerle üretim kalitesi ve çeşitlerinde artış olacağını vurgulayan Öztürk, "Örneğin turizm ekonomisine katkı sağlamak için hediyelik eşyalar, biblolar, ilçemizin simgelerinin minyatürleri yapılabilecek" dedi.

Öztürk, Balıkesir ilçelerinde GMKA'dan proje desteği alan 5 okuldan biri olduklarını sözlerine ekledi.