Orman işletme müdürleri Dursunbey'de toplandı

Orman işletme müdürleri Dursunbey'de toplandı
Orman işletme müdürleri Dursunbey'de toplandı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı işletme müdürleri, Dursunbey  Alaçam Orman İşletme Müdürlüğü'nde toplandı.Bölge Müdürü...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı işletme müdürleri, Dursunbey  Alaçam Orman İşletme Müdürlüğü'nde toplandı.

Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın,  Çanakkale ve Balıkesir illerinden gelen Orman İşletme Müdürleri ile Şube Müdürlerini toplayarak aylık koordinasyon toplantılarını Dursunbey'de yaptı.

Toplantı hakkında açıklama yapan Yalçın, yangın sezonun hakkında bilgilendirmelerde bulunacaklarını belirtti. Bir çok işletme müdürlüğünde hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Bölge müdürlüğü olarak tüm birimlerimizle birlikte yangın sezonuna hazırız. Diğer taraftan kış döneminde bir çok işletme müdürlüğümüze bağlı ormanlarımızda aşırı kar yağışı nedeniyle çok sayıda çam ağacı devrilmiş ve yarı bellerinden kırılmıştır. Zarar gören ormanlık alanlarımız ile ilgili ölçüm ve hesaplama çalışmaları tamamlanmıştır. Bu devrik ve kırıklar hızla kesilerek depolarımıza çekme çalışmalarını da başlatmış durumdayız.  2015 yılı planlarımızı aksatmadan, bir yandan da devrik ve kırık çamlar ile ilgili çalışmalarımız sürdürülmektedir."

Yalçın toplantının sonunda, yangınsız bir yıl geçirmek dileğinde bulundu.