Özel Kalem Dergisi'nden Edremit ve Ayvalık belediyelerine ödül

Özel Kalem Dergisi'nden Edremit ve Ayvalık belediyelerine ödül
Özel Kalem Dergisi'nden Edremit ve Ayvalık belediyelerine ödül
BALIKESİR (AA) - Türkiye'deki yerel yönetimlere hitap eden ve İstanbul'da yayın yapan Özel Kalem Dergisi, Ayvalık Belediyesinin "Zeytin Çekirdekleri"...

BALIKESİR (AA) - Türkiye 'deki yerel yönetimlere hitap eden ve İstanbul 'da yayın yapan Özel Kalem Dergisi, Ayvalık Belediyesinin "Zeytin Çekirdekleri" projesi ile Edremit Belediyesinin "Kent İçi Ulaşım" projesine ödül verdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde, yedincisi düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri töreninde, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ödül aldı.

İki ilçenin de Edremit Körfezi'nde yer aldığını dile getiren Gençer, "Zeytin Çekirdekleri projesiyle 6-9 yaş arasındaki çocuklarımıza müzik ve sanat eğitimi veriliyor. Projeyle şu ana kadar 300 çocuğa ulaştık, hedefimiz 3 bin çocuk ve en yakın zamanda ulaşacağız" dedi.

Saka ise "Kent içi ulaşımı tüm vatandaşlar ortak kullanıyoruz. Bir kentte gittiğimizde ya da bizim kentimize bir vatandaş geldiğinde öncelikle kent içi ulaşımla tanışıyor. Bu yüzden kent içi ulaşımı tüm yayalardan, araçlara, bisiklet ve motosikletlere kadar hepimiz için düzenli bir hale getirmeliyiz" diye konuştu.