Paris'teki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları
Paris'teki terör saldırıları
- Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "Türkiye olarak terörden en çok mağdur olmuş bir ülke olarak, Fransa halkının ve hükümetinin ne hissettiğini en iyi bilecek konumdayız" - "Terörü şiddetle kınamak lazım. Terörün hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Hiçbir bahane terörün insanlık suçu olduğu gerçeğini değiştirmez"

BALIKESİR (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, " Türkiye olarak terörden en çok mağdur olmuş bir ülke olarak, Fransa halkının ve hükümetinin ne hissettiğini en iyi bilecek konumdayız" dedi.

Yılmaz, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan'ı ziyaretinde, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Paris'teki terör saldırılarına ilişkin soru üzerine Yılmaz, Fransa'nın terörle mücadelesinin yanında olduklarını söyledi.

Terörle mücadelede işbirliğine açık olduklarını her zaman dile getirdiklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Terör sadece Fransa'nın değil tüm insanlığın ortak düşmanıdır ve mücadele işbirliği içinde yapılmalıdır. Türkiye olarak terörden en çok mağdur olmuş bir ülke olarak, Fransa halkının ve hükümetinin ne hissettiğini en iyi bilecek konumdayız. Fransa hükümetine başsağlığı diliyoruz. Teröre karşı mücadelelerinde Türk halkının kendi yanlarında olduğunu belirtmek isterim. Terörü şiddetle kınamak lazım. Terörün hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Hiçbir bahane terörün insanlık suçu olduğu gerçeğini değiştirmez."

Fransa'nın büyük bir devlet olduğunu vurgulayan Yılmaz, " Avrupa 'da demokrasinin beşikliğini yapmış bir ülke. Dolayısıyla bu zor günlerini de atlatır diye düşünüyorum. Teröre karşı uluslararası işbirliği şart" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, daha sonra Burhaniye Belediye Başkanı Nejdet Uysal'ı da makamında ziyaret etti.