"Parmak bebek" 4 yaşında

"Parmak bebek" 4 yaşında
"Parmak bebek" 4 yaşında
- Manyas'ta, annesi 5,5 aylık hamileyken doğan Murat İlbey bebek, doktorların çabaları ve ailesinin ilgisiyle zor günleri atlatıp 4 yaşına bastı - Baba Kostak: - "Doktorlarımız sağ olsunlar çok ilgi gösterdiler ve bize umut verdiler. Allah'ın lütfu, doktorların çabaları ve bizim de ilgimizle Murat İlbey bugünlere geldi"

BALIKESİR (AA) - SÜLEYMAN ÖZAYDIN - Balıkesir'in Manyas ilçesinde, annesi 5,5 aylık hamileyken 880 gram dünyaya gelen Murat İlbey Kostak, doktorların çabaları ve ailesinin ilgisiyle hayata tutunarak 4 yaşına girdi.

Anne Selma Kostak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, erken doğum nedeniyle iki bebeğini kaybettikten sonra üçüncü hamileliğinde de aynı korkuyu yaşadığını anlattı.

Bundan 4 yıl önce, üçüncü hamileliğinin 5,5 ayını geride bıraktıktan sonra Gönen Devlet Hastanesi'nde 880 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdiğini belirten Kostak, şöyle konuştu:

"Murat İlbey adını verdiğimiz bebeğimiz, erken doğum nedeniyle Bursa'daki Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Burada üç ay kuvözde kaldı. Doğumunda fıtık ameliyatı geçirdi. Gözlerinden prematüre retinopatisi (ROP) tedavisi gördü. Hormon tedavisi ile şu anda sıkıntılı olan yürümesinin düzelmesi için egzersiz yaptırıyoruz. Merdivenleri tek başına çıkamıyor. Peynir, yumurta yemiyor. Süt ve çorbayı çok seviyor."

Baba Kamuran Kostak ise oğlunun doğum sonrası yaşamasına pek ihtimal verilmediğini dile getirdi.

Onu hemen hastaneye götürdüklerini ifade eden Kostak, "Doktorlarımız sağ olsunlar çok ilgi gösterdiler ve bize umut verdiler. Allah'ın lütfu, doktorların çabaları ve bizim de ilgimizle Murat İlbey bugünlere geldi" dedi.

Kostak, 4 yaşında 11 kilogram ağırlık ve 85 santimetre boya ulaşan oğluna Murat adını, Gönen'de doğumunu yaptıran Dr. Mehmet Murat Gök'ten esinlenerek verdiklerini sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek