PFDK Balıkesirspor'a ceza yağdırdı

PFDK Balıkesirspor'a ceza yağdırdı
PFDK Balıkesirspor'a ceza yağdırdı
- Kurul, kulüp başkanı Tuna Aktürk'e müsabaka hakemine yönelik hakem soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti ve 150 bin lira para cezası verdi - Kulübün 3 yöneticisi ve 1 idarecisi de 1 yıl ve üzerinde hak mahrumiyeti cezaları aldı

BALIKESİR (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk'e 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti ve 150 bin lira para cezası verdi.

Kurul toplantısının ardından TFF'den yapılan açıklamaya göre başkan Aktürk, Spor Toto Süper Lig'de Gençlerbirliği ile yaptıkları maçta, hakem soyunma odası koridorlarında hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1,5 yıl ceza aldı. 

Yöneticilerden Faruk Demirarslan ve Hasan Cengiz Güneş'e 1 yıl 1'er ay hak mahrumiyeti ve 110'ar bin lira, yönetici Salih Zeki Çıkrıkçı ve idareci Uğur Erol'a da 1'er yıl hak mahrumiyeti ve 100'er bin lira para cezaları verildi.

Balıkesirspor Antrenörü Serkan Afacan'a 2 maç men ve 26 bin lira para cezası veren kurul, kulüp görevlisi Serdar Akgül'ü de 15 gün hak mahrumiyetiyle cezalandırdı. 

 Aynı müsabakada taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat, kulüp mensuplarının neden olduğu saha olayları ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle Balıkesirspor'a toplam 209 bin lira para ceza kesildi. 

 Balıkesirspor Kulübü Başkanı Aktürk, ligin 21. haftasındaki Gençlerbirliği maçında yaşananlardan sonra hakem Tolga Özkalfa'nın eline vurduğu gerekçesiyle, polis merkezine giderek suç duyurusunda bulunmuştu.