"Pony" ile Cunda Adası turunun dakikası 1 lira

"Pony" ile Cunda Adası turunun dakikası 1 lira
"Pony" ile Cunda Adası turunun dakikası 1 lira
- Ayvalık'ı tercih eden çocuk turistler, "Pony" cinsi atlarla Cunda Adası kordonunda tur atarak, tatillerine renk katıyorlar

BALIKESİR (AA) - Kuzey Ege'nin turizm merkezlerinden olan Balıkesir'in Ayvalık ilçesine gelen küçük turistler, "Pony" cinsi atlarla Cunda Adası kordonunda attıkları turun 5 dakikasına 5 lira ödüyor.

5 dakikası 5 liraya tatilcilerin genellikle çocuklarına Cunda Adası kordonunda biri 3 diğeri 5 yaşında olan "Pony" cinsi atlarıyla tur attıran Saki Dizlek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, atla turun ilgi gördüğünü söyledi.

Çocukların bindiği atlarla büyüklerin akıllı cep telefonlarıyla öz çekim yaptıklarını anlatan Dizlek, şunları kaydetti:

"Özellikle engellilerin rehabilitasyonunda kullanılan pony cinsi minyatür atlarla tatillerini Ayvalık'ta geçirenlerin çocuklarını gezdiriyorum. Bu da çocukların çok hoşuna gidiyor. Ailelerin de çok ilgisini çekiyor. Kimisi gelip atları seviyor, kimisi de fotoğraf çektiriyor. Bu atlar oldukça uysal bir yapıya sahipler. Bu nedenle ilçemizde engellilere yönelik yapılacak olan her türlü etkinlikte pony cinsi atları ücretsiz olarak kullandırmaya hazırım."

Bu atların en fazla 130 santimetre boyuna ulaştığı bilgisini de veren Dizlek, "Bu atların, engelli çocukların tedavisi ve rehabilitasyonunda faydalı olduğu biliniyor. At üstünde tedavi, doğayla iç içe bir ortamda yapılıyor. Atın çok yönlü hareketleri, kas ve gelişme hastalıkları, omurilik yaralanmaları, down sendromu, otizm gibi hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı rol oynuyor" dedi.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Ege

  ,

  Cunda

  ,

  Turizm

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Tur

  ,

  lira

  ,

  kuzey

  ,

  engelli