Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Banvit Başantrenörü Lukıc: "Gran Canaria müsabakası bugüne kadar Eurocup'ta oynadığımız en iyi maçtı" - Herbalife Gran Canaria Başantrenörü Reneses: "Banvit müsabakaya çok istekli başladı. Biz takım olarak aynı istekle müsabakaya başlayamadık"

BALIKESİR (AA) - Banvit Başantrenörü Zoran Lukıc, ULEB Avrupa Kupası'nda, İspanyol ekibi Herbalife Gran Canaria takımını 80-70 yendikleri müsabakasının bugüne kadar kupada oynadıkları en iyi maç olduğunu söyledi.

Lukıc, maç sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, müsabakanın genelinde kontrolü ellerinde tuttuklarını dile getirdi.

Başantrenör Lukıc, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son 30 saniye skorun verdiği rehavetle bazı hatalar yaptık. Bu süre içerisinde 5 sayı kaybettik. Gran Canaria'nın burada ilk yenilgisini alması bizim için çok önemlidir. Bandırma'da, Avrupa Kupası'nda bu güne kadar yenilmemiş takımı yendik. Hak ettiğimiz bir galibiyet olduğunu düşünüyorum."

- Herbalife Gran Canaria cephesi

Herblife Gran Canaria Başantrenörü Aito Garcia Reneses ise mücadeleye Banvit kadar istekli başlayamadıklarını belirtti.

İlerleyen dakikalarda kendilerini toplamaya çalıştıklarını ifade eden Reneses, "Müsabakanın başında oyuna kötü başlamamız müsabakayı kaybetmemize neden oldu. Banvit müsabaka boyunca beklemediğimiz şeyler yaptı. Beklemediğimiz şeylerden biri de özellikle Can Maxim Mutaf'ın 3 sayı yüzdesiydi. Kendisi müthiş bir yüzdeyle 3 sayı kullandı" diye konuştu.

Reneses, Banvit'in müsabaka boyunca çok fazla top çalmasına dikkati çekerek, "Bu da müsabakanın sonunda skoru bayağı etkiledi" ifadesini kullandı.