Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Banvit Başantrenörü Lukic: "Deplasmanda aldığımız üç yenilginin ardından önemli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum" - KK Buducnost Yardımcı Antrenör Daletic: "Bizim açımızdan iyi bir maç olduğunu düşünüyorum"

BALIKESİR (AA) - Banvit Başantrenörü Zoran Lukic, ULEB Avrupa Kupası H Grubu 5. maçında Buducnost Voli karşısında 87-74'lük skorla elde ettikleri galibiyetin önemli olduğunu söyledi. 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında önlerinde zor maçlar olduğunu vurgulayan Lukic, "Deplasmanda aldığımız 3 yenilginin ardından önemli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Bu galibiyet bizleri yukarı itecektir" dedi.

Önce İstanbul Büyükşehir, ardından da Dinamo Sassari ile karşılaşacaklarını ifade eden Lukic, "Onun dönüşünde ise Rönesans TED Ankara Kolejliler ile karşılaşacağız. Bu maçın ardından da Türkiye Kupası başlıyor. Bu yüzden bizleri zor maçlar bekliyor" diye konuştu.

Geçmişte tecrübeli oyuncuları uzun süre oyunda tuttuğu için kaybettikleri maçlar sonrasında eleştiri aldığını dile getiren Lukic, sözlerine şöyle devam etti:

"Bugün de genç oyunculara çok daha fazla zaman verdim. Bu onların gelişimi açısından çok önemli. Bu noktada umutsuzum, onlara verdiğim şansı iyi değerlendirdiklerini düşünmüyorum. Gençler son 5 dakikada sanki maç bitmiş, sanki kariyerlerinde çok şeyler yapmışlar, yapacakları başka bir şey kalmamış gibi oynadı. Onların verdiğim şansa daha duyarlı olmaları gerekiyor fakat bugün onlardan bunu göremedim."

- Buducnost cephesi

Buducnost Yardımcı Antrenörü Igor Daletic de, kendileri açısından iyi bir maç olduğunu kaydederek, "İki oyuncumuz sakatlıktan, baş antrenörümüz de hastalığından dolayı bugün bizimle olamadı. Bizim açımızdan tatmin edici bir maç oldu. Banvit iyi bir takım, umarım bir üst tura çıkma başarısını gösterir. Zoran Lukic ve takımını tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.