Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Banvit Başantrenörü Ernak: "Biz son periyotta bu savunmayı yapabiliyorsak, oyuncu kardeşlerim Roma'da özveriyle oynayıp, bu turu ceplerine koyarlar" - Virtus Roma Başantrenörü Delmento: "Bu sadece devre arası, ikinci devreyi kendi evimizde oynayacağız"

BALIKESİR (AA) - Basketbolda, ULEB Avrupa Kupası son 16 turu ilk maçında, sahasında İtalya'nın Virtus Roma takımını 71-55 yenen Banvit'in Başantrenörü Selçuk Ernak, "Biz son periyotta bu savunmayı yapabiliyorsak, oyuncu kardeşlerim Roma'da özveriyle oynayıp, bu turu ceplerine koyarlar. Bu turu geçmek kulübümüz için çok önemli" dedi.

Bu maçın diğer maçlardan farklı olduğunu belirten Ernak, "Bu uzun bir maç , normal maçlar gibi değil. Şu anda maçın ilk yarısını bitirdik. Önümüzdeki hafta bugün ikinci yarısını oynayacağız. Roma'ya karşı çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bu bir taktik savaşı. Karşımızda kıymetli ve tecrübeli bir takım var. Dolayısıyla onları son periyotta 4 sayıda tutabilmiş olmanın, gerçekleştirmeye çalıştığımız değişim adına çok önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Ernak, son periyotların takımların can alıp, can verdiği, eteğindeki bütün taşları döktüğü bölümler olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Biz son periyotta bu savunmayı yapabiliyorsak, oyuncu kardeşlerim Roma'da özveriyle oynayıp, bu turu ceplerine koyarlar. Bu turu geçmek kulübümüz için çok önemli. Bunun bilincinde olarak o maça hazırlanacağız." 

- Virtus Roma cephesi

Virtus Roma Başantrenörü Luca Delmento da yaptığı değerlendirmede, Banvit'e karşı ilk 30 dakikada çok önemli bir efor sarf ettiklerini söyledi.

Hücum ve defansta çok başarılı olduklarını vurgulayan Delmento, "Banvit'e hızlı hücum imkanı tanımadık. Dar rotasyonumuzdan dolayı son 10 dakika oyun  kurucularımı değiştirme fırsatım olmadı. Banvit son 10 dakika baskıyı iyice arttırdı. Bunda da başarılı oldu. Bu maçın sonucunu bizim rotasyonumuzun dar olması ve Banvit'in topa çok  iyi baskı yapması belirledi" ifadesini kullandı.

Banvit'in çok kaliteli bir takım olduğunu bilerek sahalarında maça hazırlanacaklarını ifade eden Delmento, "Bu sadece devre arası, ikici devreyi kendi evimizde oynayacağız. Banvit'in çok kaliteli bir takım olduğunu bilerek, evimizde neler yapabileceğimize bakacağız" diyerek sözlerini tamamladı.


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  Roma

  ,

  Banvit

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Avrupa

  ,

  maç

  ,

  Karşı