Resifler balık sayısını ve çeşidini artırdı

Resifler balık sayısını ve çeşidini artırdı
Resifler balık sayısını ve çeşidini artırdı
BALIKESİR (AA) - Erdek ve Ocaklar açıklarına bırakılan 400'e yakın resifin, balık sayısı ve çeşidinin artmasını sağladığı bildirildi.Erdek Balıkçılar...

BALIKESİR (AA) - Erdek ve Ocaklar açıklarına bırakılan 400'e yakın resifin, balık sayısı ve çeşidinin artmasını sağladığı bildirildi.

Erdek Balıkçılar Derneği Başkanı Ali Demiray, yaptığı açıklamada, 2011'de Erdek Körfezi'ne bırakılan yaklaşık 400 resifin ilçede küçük ve olta balıkçılığının gelişmesine önemli katkılar verdiğini söyledi.

Resiflerin deniz bitkileriyle kaplanmasının ardından balıkların yeniden canlanmaya başladığını dile getiren Demiray, şunları kaydetti:

"Erdek Körfez'de ıstakoz, izmarit, çipura, barbun ve lüfer populasyonunda ciddi artışlar oldu ve çeşitlilik arttı. Resiflerle çok sayıda balık kendilerine yeni üreme alanları buldu. Dolayısıyla Erdek'te küçük ve olta balıkçılığı sayısında da artışlar oldu. Bugün itibarıyla ilçemizde 100'e yakın kişi amatör balıkçılık yapıyor. Erdek Dalış Kulübü organizasyonunda çok sayıda yerli ve yabancı turist resiflerin bulunduğu bölgede dalıyor. Birkaç yıl içinde balık populasyonu ve çeşitliliğinde daha fazla artışlar bekliyoruz."

 


  ETİKETLER:

  Lüfer

  ,

  Bugün

  ,

  turist