Sağlık Bileşenleri Platformu'ndan teröre tepki

Sağlık Bileşenleri Platformu'ndan teröre tepki
Sağlık Bileşenleri Platformu'ndan teröre tepki
BALIKESİR (AA) - Bandırma'da Sağlık Bileşenleri Platformu terör örgütünün sağlık çalışanlarına yönelik eylemlerine tepki gösterdi.Platform adına...

BALIKESİR (AA) - Bandırma'da Sağlık Bileşenleri Platformu terör örgütünün sağlık çalışanlarına yönelik eylemlerine tepki gösterdi.

Platform adına konuşan İpek Çetinkuş, savaş koşullarında bile sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların insanlık suçu olarak kabul edildiğini söyledi. Son zamanlarda terör örgütünün sağlık çalışanlarını hedef almasını kınadıklarını ifade eden Çetinkuş, şunları kaydetti:

"En önemli görevimiz, insanı yaşatmaktır ve biz yaşatmak için yemin etmiş bir meslek grubuyuz. Sağlık çalışanlarının öldürülmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizler doğan bir bebeğin annesin kucağına verildiğinde oluşan gülücüğü, yaşlı bir teyzenin teşekkürünü ve acılı bir babanın duasını, yürüttüğümüz bu kutsal vazifenin en önemli karşılığı olarak görüyoruz. Gece, gündüz halkımızın sağlığı için emek veren meslektaşlarımızın hayatına mal olan bu saldırıları öfkeyle kınıyoruz."

 


    ETİKETLER:

    Gece

    ,

    platform