Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı

BALIKESİR (AA) - Samsun'da görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları 15 dakikalık bırakma eylemi yaptı.

Hastane bahçesinde gazetecilere açıklama yapan Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Necati Kelemençe, saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Doktorların vatandaşlara şifa vermek için gece gündüz çalıştığını anlatan Kelemençe, sağlık çalışanlarının da bu vatan evladı olduğunu dile getirdi. Tek dertlerinin hastalara şifa vermek olduğunu ve bunun kaygısı içinde günün 24 saati görev yaptıklarını vurgulayan Kelemençe, şunları kaydetti:

"Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Opr. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, sağlık ve şiddet kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilmeyecek nitelikte gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz. Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olmayacaktır. Şifa sunan ellerin sahipleri her gün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip vicdanın rahatlatmadan gözlerini kapatamıyor; bundan emin olun. Ne var ki üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunun neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır."

Basın açıklamasına katılan sağlık çalışanları, Furtun'un öldürülmesini alkışlarla protesto etti.