Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Bandırma, Manyas ve Dursunbey devlet hastanelerinde iş bırakma eylemi yapıldı

BALIKESİR (AA) - Samsun'da görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Bandırma, Manyas ve Dursunbey devlet hastanelerinde acil servisler dışında hasta bakma işlerine belirli sürelerde ara verildi.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, sağlık çalışanlarıyla hastane önünde yaptığı açıklamada saldırıyı kınadıklarını belirtti.

En zor zamanlarda sağlık çalışanlarının vatandaşların hizmetinde olduğunu dile getiren Şenveli, şunları kaydetti:

"Değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, sağlık ve şiddet kelimelerinin sıkça yan yana alınıyor olmasından, derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şeklide sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz. Şiddet ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinde hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlerin karşısında tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz."

Açıklamanın ardından Furtun için saygı duruşunda bulunuldu.

Manyas ve Dursunbey ilçelerinde de aynı açıklama yapılarak, saldırı kınandı.