Sarımsaklı ulaşımına yeni otobüs

Sarımsaklı ulaşımına yeni otobüs
Sarımsaklı ulaşımına yeni otobüs
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajları ile tanınan Küçükköy Mahallesi ile Ayvalık merkez arasında yıllardan...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajları ile tanınan Küçükköy Mahallesi ile Ayvalık merkez arasında yıllardan beri minibüslerle yolcu taşımacılığı yapan Sarımsaklı Birlik'te ulaşım araçları yenilendi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Sarımsaklı Toplu Taşıma Ltd. Şti tarafından tanesi 230 bin liraya satın alınan 10 yeni otobüsün ruhsat işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmete gireceği bildiriliyor.

Alçak tabanlı ve engelli yolcuların binebilmesine olanak sağlayan yeni araçlarda 25 yolcunun oturarak klimalı ve rahat bir koşulda seyahat edebileceği öğrenildi.

Sarımsaklı Toplu Taşıma Ltd. Şti adını alan Sarımsaklı Birlik'in Başkanı Çetin Soyak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ellerinde bulunan eski minibüslerin güzergah üzerindeki seferlerinin kaldırılacağını vurgulayarak, yeni araçların ruhsat işlemlerinin tamamlanması için girişimlerde bulunduklarını ve bu yeni otobüslerin Ramazan Bayramı öncesinde hizmete sokulabilmesi için çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydetti.