Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Tunceli'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Nazillioğlu, memleketi Balıkesir'de toprağa verildi - Törene, Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Göçkün'ün ailesi de katıldı

BALIKESİR (AA) - Tunceli'de, polis lojmanlarının güvenlik noktası ile burada bekleyen zırhlı araçlara yapılan saldırıda şehit düşen polis memuru  Aydın Nazillioğlu, memleketi Balıkesir'de son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin cenazesi, Elazığ'da düzenlenen törenin ardından Altı Eylül ilçesi Bayat Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Burada baba Yaşar Nazillioğlu, oğlunun tabutuna sarılarak, "Vatan sağ olsun. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Oğlum, hani bayramda görüşecektik, hani bayramda gelecektin?" ifadelerini kullandı.

Burada şehidin ailesi ve yakınlarından helallik alınmasını takiben cenaze, askerlerin omzunda yaklaşık 400 metre uzaklıktaki mahalle mezarlığına götürüldü.

Şehit Nazillioğlu'nun cenazesi, burada kılınan namazın ardından defnedildi.

Cenaze törenine, şehit Nazillioğlu'nun ailesi ve yakınları ile Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Başkanı Ahmet Edip Uğur, bazı milletvekilleri, Balıkesirsporlu futbolcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bu arada, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Deniz Göçkün'ün ailesi de törene katılıp, şehidin anne ve babasının acılarını paylaştı.