Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Göçkün, memleketi Balıkesir'de toprağa verildi - Binlerce kişinin katıldığı törende, Tunceli'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Aydın Nazillioğlu'nun ailesi de hazır bulundu

BALIKESİR (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Deniz Göçkün'ün cenazesi son yolculuğuna uğurlandı.

Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığındaki işlemlerin ardından uçakla Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığına getirilen Göçkün'ün cenazesi, ilk olarak helallik alınması için baba evine getirildi.

Göçkün'ün cenazesinin gelmesiyle, ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Baba Ferhat ile anne Ayfer Göçkün bir süre şehidin tabuta sarıldı. Şehidin ailesine, Tunceli'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Aydın Nazillioğlu'nun ailesi de destek oldu.

Burada okunan dualar ve helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, Zağnos Paşa Camii'ne götürüldü. Caminin avlusunun tamamen vatandaşlarla dolması nedeniyle Göçkün'ün cenazesi, caminin önündeki caddeye yerleştirilen ve üzeri Türk bayrağıyla örtülen musalla taşına konuldu. Bu sırada şehidin cenazesi başında nöbet tutan bazı silah arkadaşları da gözyaşlarını tutamadı. 

Cenaze törenine, şehit Deniz Göçkün'ün ailesi ve yakınlarının yanı sıra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bazı milletvekilleri ile binlerce vatandaş katıldı.

Şehit Göçkün'ün cenazesi, kılınan namazın ardından Balıkesir Şehitlik Mezarlığı'nda defnedildi.

Bu arada, baba Ferhat Göçkün, tören boyunca şehit oğlunun yeşil beresini başından çıkarmadı.