Sındırgı dan kısa kısa

Sındırgı dan kısa kısa
Sındırgı dan kısa kısa
- Sındırgı Belediyespor ligden çekildi

BALIKESİR (AA) - Bölgesel Amatör Lig 8. Gurupta Manisa Belediye Spor 'un şampiyon olduğu geçtiğimiz sezonu 4'üncü sırada tamamlayan Sındırgı Belediyespor ligden çekildi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, kulübün ekonomik anlamda zorlandığını ve kulüp yönetiminin yetersiz kaldığını, bu yüzden yardımcı olmadıklarını belirtti. Bu konularda yapılan eleştirilerde maddi manevi tüm sıkıntıların belediyeye yüklendiğini dile getiren Yavaş, ligden çekilme kararı aldıklarını açıkladı.

Takımın yeni sezonda Süper Amatör Lig'de Balıkesir bölgesi takımlarıyla mücadele edeceği bildirildi.

- "Tasarımdan üretime" adlı proje

 

Sındırgı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezince (METEM) hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenmeye uygun görülen '"Tasarımdan üretime" adlı proje yürürlüğe girdi.

Proje kapsamında Sındırgı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Mobilya ve İç Mekan tasarımı alanından mezun olan öğrencilerin istihdam edilebilirlik oranlarının arttırılması hedefleniyor. Bu amaçla da mobilya ve iç mekan tasarımı alanı atölyesinin teknolojik ekipmanlarla donatılacağı ve okul öğrencilerinin çağa uygun atölyede eğitim görerek sektörün beklentileri doğrultusunda gerekli bilgi ve becerileri kazanmaları sağlanacak.

Maliyeti 192 bin 720 lira olan projenin 167 bin 563 lirasını GMKA karşılayacak.