Şırnak'taki iki askerin kaçırıldığı iddiası

Şırnak'taki iki askerin kaçırıldığı iddiası
Şırnak'taki iki askerin kaçırıldığı iddiası
- Şırnak'ta görev yaptıkları Yeniaslanbaşar köyü karakolundan açıköğretim sınavına gitmek için ayrıldıktan sonra haber alınamayan askerlerden Sedat Vardar'ın, Ayvalık'taki evinde endişeli bekleyiş devam ediyor - Sedat Vardar'ın eşi Aygül: "Tek isteğim bir an önce dönmesi. Büyüklerimizden cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan yardım bekliyoruz"

BALIKESİR (AA) - Şırnak'ta görev yaptıkları Yeniaslanbaşar köyü karakolundan açıköğretim sınavına gitmek için ayrıldıktan sonra haber alınamayan askerlerden Sedat Vardar'ın, Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki evinde endişeli bekleyiş sürüyor. 

Ayvalık'ta 4 çocuğuyla eşini bekleyen Aygül Vardar (36), AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşiyle en son 4 ay önce yüz yüze görüştüğünü, telefonda ise kaçırılmadan kısa bir süre önce konuştuğunu belirtti.

Eşinin, "Eylül" adını verdikleri 4,5 aylık kızlarını sadece 10 günlükken bir defa gördüğünü anlatan Aygül, şöyle konuştu:

"En son cumartesi sınavdan önce kendisiyle görüştüm. Sonra sınavdan çıktığında 'Karakola dönüyoruz' dedi telefonda. Ondan sonra ben aradım 10 dakika sonra telefon kapalı. Pazar günü sabah yetkililer bize kaçırıldığına dair bilgi verdiler. Nasıl kaçırıldı, ne oldu bilmiyorum. Tek isteğim bir an önce dönmesi. Büyüklerimizden cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan yardım bekliyoruz. Burada beklemek ve bilgi almamak bizi üzüyor."

Eşinin 2 yıldır Şırnak'ta görev yaptığını ve yakın zamanda tayin istemeyi planladığını belirten Aygül, "Biz devletimize güveniyoruz eminim çabalıyordur. Bir haber gelsin istiyoruz. 4 çocuğumuz var. En küçüğü 4,5 aylık Eylül. Babası onu en son 10 günlükken görmüştü" ifadelerini kullandı. 

Sedat Vardar'ın kızı 5 yaşındaki kızı Elif ise "Ben babamı çok özledim. O bana dönecek. Geldiğinde onunla oyun oynamak istiyorum" dedi.