Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- MHP Balıkesir Milletvekili Ok: - "Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 32 kişinin, Ceylanpınar ilçesinde ise 2 polis memurunun öldürülmesi tesadüf değil"

BALIKESİR (AA) - MHP  Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 32 kişinin, Ceylanpınar ilçesinde ise 2 polis memurunun öldürülmesi tesadüf değil" dedi.

Ok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütlerinin faaliyetleri ile kurulması beklenen koalisyon hükumetinin şekillendirilmeye çalışıldığını savundu.

 

Suruç ve Ceylanpınar'daki gelişmeleri değerlendiren Ok, şöyle konuştu:

"Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 32 kişinin, Ceylanpınar ilçesinde ise 2 polis memurunun öldürülmesi tesadüf değil. Koalisyon görüşmelerinin başladığı zamana denk gelmesi bir tesadüf değildir. Milliyetçi Hareket Partisi asla günlük politikalarla iç ve dış mihrakların oyunlarına gelmeden Türk milletinin hak ve hukukunu koruyamaya devam edecektir. Terör kimden gelirse gelsin kime yapılırsa yapılsın bunu şiddetle kınıyoruz. Ülkemizi bölmek isteyen emperyalist güçler, uluslararası taşeron terör örgütlerini kullanarak maalesef her gün Türk milletinin bağrına bir ateş düşürmektedir. Emperyalist güçler önce belli bölgeleri IŞİD'e işgal ettiriyor ardından da sözde koalisyon uçakları IŞİD'in ele geçirdiği yerleri bombalıyor. Operasyonlar sonrasında zaafa uğratılmış olan yer yine uluslararası kanlı terör örgütü olan PYD tarafından ele geçiriliyor. Her iki örgütte kanlı bir terör örgütü olmasına rağmen sanki PYD barışçıymış gibi allayıp pullanarak pazarlanmaya çalışılıyor. Türk milleti bu oyunları artık apaçık görmektedir. Her iki terör örgütünü lanetliyoruz. IŞİD'e ve  PKK 'ya terör örgütü diyemeyen siyasi uzantıları da ikiyüzlülüklerinden dolayı nefretle kınıyoruz. Temennimiz başka acıların yaşanmamasıdır."