Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Saldırı, Balıkesir'de bazı svil toplum örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler tarafından oluşturulan Balıkesir Demokrasi ve Emek Platformunca kınandı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de bazı sivil toplum örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler tarafından oluşturulan Balıkesir Demokrasi ve Emek Platformu, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını protesto etti.

TÜİK önündeki eylemde, platform adına konuşan dönem sözcüsü Sinan Akıncı, saldırıya tepki gösterdi.

Terör örgütü DAEŞ'in, Türkiye 'nin özellikle Suriye sınırına yakın illerinde faaliyetlerde bulunduğunu belirten Akıncı, şöyle konuştu:

"İnsanların beyinleri yıkanarak katliamlar yaptırılıyor. Emperyalist güçler, ülke insanımızı sindirmek için yıllardır oynadıkları oyunu bir kez daha oynadı. Hepsine lanet olsun. Tüm yurttaki Suruç saldırısına yönelik protestolar sürüyor ve sürecek. Vatandaşı susturmayı düşünüyorlar ama bizleri susturamazlar. Kapitalizm, dünyanın en değerli bölgesi olan Ortadoğu 'da sömürüyü geçip türlü oyunlarına bizleri de dahil etmek için gayret sarf ediyor ancak bizler dik durursak, karşı çıkarsak, mücadele edersek, birlik olursak, kapitalizmin bu oyununa gelmeyiz, gelmemeliyiz de."

Grup, bir süre DAEŞ aleyhine slogan attıktan sonra dağıldı.