Tarihi Batı Anadolu Rallisi

Tarihi Batı Anadolu Rallisi
Tarihi Batı Anadolu Rallisi
- Bu yıl 18'incisi düzenlenen ve 3 gün sürecek ralli start aldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Klasik Otomobilciler Kulübü tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen ve 3 gün sürecek Tarihi Batı Anadolu Rallisi (West Anatolian Historic Rally) start aldı.

Kırlangıç Tesisleri'nden başlayan ilk gün yarışları Ayvalık ve İzmir 'in Bergama ilçesi sınırları arasında kalan Kozak Bölgesi'ndeki parkurlarda yapılıyor.

Klasik Otomobilciler Kulübü Başkanı Aydın Harezi, ilk kez 1997'de düzenlenen rallinin bu yıl 18'incisini gerçekleştirdiklerini belirtti. Özelikle son yıllarda yurt dışından ralliye katılmak için misafirleri ağırladıklarına dikkati çeken Harezi, "Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ralli, uluslararası nitelik taşıması nedeni ile ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Bu yıl da yurt dışından katılımcılarımız oldu. Ayrıca, ülkemizin en değerli zeytin üretim bölgelerinden biri olan Ayvalık çevresinin değerine dikkati çekmek ve zeytin ağaçlarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla rallimizi 'Zeytin Ağaçlarımızı Koruyalım' sloganı ile gerçekleştiriyoruz" dedi.

Kulübün genel sekreteri Zeynep Tura ise "Ayvalık'ta 2 milyon civarında zeytin ağacı bulunuyor. Biz bunların yok olmaması için klasik otomobil tutkunları olarak 3 gün boyunca 450 kilometre yol katetmeyi hedefliyoruz. Etkinlikte, en eskisi 1947 model, en yenisi 1985 model klasik otomobiller bulunuyor" diye konuştu.

Etkinlik yarın gece  kutlamayla son bulacak.

 

 


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Balıkesir

  ,

  İzmir

  ,

  Anadolu

  ,

  Gece

  ,

  klasik

  ,

  batı