Tedavisi için gerekli para bulunmuştu

Tedavisi için gerekli para bulunmuştu
Tedavisi için gerekli para bulunmuştu
- Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 1,5 yıl önce lösemiye yakalanan 19 yaşındaki Erol Karayaz, tedavi gördüğü hastanede öldü

BALIKESİR (AA) - Ayvalıklı 19 yaşındaki lösemi hastası Erol Karayaz, tedavi gördüğü İzmir 'deki özel hastanede hayatını kaybetti.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 1,5 yıl önce lösemiye yakalanan Erol Karayaz, İzmir'de 6 aydır tedavi gördüğü özel hastanede 3 gün önce durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alındı. Karayaz, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Anne Seval Karayaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun tedavisi için gerekli paranın toplandığını ve iliğin bulunduğunu hatırlattı. 

Zor günler yaşadıklarını ifade eden Karayaz, "Son günlerde bağışıklık sistemi çökmüş ve kan değerleri iyice düşmüştü. Bu tedaviden sonra da ilik nakli gerçekleştirilecekti. 6 aydan bu yana hastanede yatıyor ve kemoterapiyle radyoterapi görüyordu. Son 3 gündür oğlum iyice ağırlaştı. Gece  de hayatını kaybetti" dedi.

Karayaz'ın tedavisi için Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ayvalık Kent Konseyi öncülüğünde yaklaşık 300 bin lira para toplanmıştı.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  İzmir

  ,

  Para

  ,

  Gece

  ,

  lira

  ,

  kent