Telef olan ördekleri için belediye binası önünde açıklama yaptı

Telef olan ördekleri için belediye binası önünde açıklama yaptı
Telef olan ördekleri için belediye binası önünde açıklama yaptı
- Bandırma'da 6 ayda 50 ördeğinin sokak köpekleri tarafından telef olduğunu iddia eden Özcan, belediyeye yaptığı tüm müracatlara rağmen somut bir çalışma yapılmadığını savundu

BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçesinde ördek üreticiliği yapan  Fatih Özcan, kümesindeki ördeklerin sokak hayvanları tarafından telef edildiğini iddia etti.

Son 6 ay içinde 50 ördeğinin sokak hayvanları tarafından telef edildiğini öne süren Özcan, belediyeye yaptığı tüm müracaatlara rağmen somut bir çalışma yapılmadığını savundu.

Belediye binası önünde gazetecilere açıklama yapan Özcan, şunları kaydetti:

"Ben geçimimi yetiştirdiğim ördekleri satarak sağlıyorum. Yaz aylarında ise Cumhuriyet Meydanında hediyelik eşya satarak sağlıyorum. Yerel yönetim gerekli tedbirleri almazsa geri kalan birkaç ördeğim de köpeklerin saldırısına uğrayarak telef olacak. Son 6 ay içerisinde toplam 50 adet ördeğim sokak hayvanlarının saldırısına uğrayarak telef oldu. Bu günde öğle saatlerinde 5 adet ördeğim daha sokak hayvanlarının saldırısına uğrayarak telef oldu. Mahalledeki sokak hayvanlarının toplatılması konusunda değişik tarihlerde belediye yetkililerine müracaatta bulunmama rağmen bu güne kadar somut bir çalışma yapılmadı."